Ekru Screen Stor Perde

Metrekare Fiyatı:
99,00 TL 89,00 TL + KDV
Ebatınız: Toplam Tutar:
MEKANİZMA : 1 nci kalite
KASA : Alüminyum
ÇALIŞMA ŞEKLİ : Aşağı-Yukarı hareket ettirilerek kontrol edilir.
ÜRÜN TEMİZLİĞİ : Temizlik bölümünden detaylı şekilde görebilirsiniz.
NEM DAYANIKLILIĞI : Nem dayanıklılığı mevcuttur.
GARANTİ : Garanti Süresi imalat hatalarına karşı 24 aydır.( 2YIL )
MALZEME : Perdenin; Kasası-Kumaşın sarıldığı rulo ve perde ağırlık Çıtaları alüminyumdan yapılmıştır.
MONTAJ APARATLARI : Kolay montaj aparatları ürün ile gönderilmektedir. ( Montaj kılavuzu, korniş montaj aparatı, portray )
ÖDEME SEÇENEKLERİ : Kredi kartına 12 taksit - Havale - Kapıda ödeme
İMALAT SÜRESİ : 3-7 İş günü .(Ürün siparişinden itibaren 1saat içinde üretime bildirilir.(imalata alınmış perdelerin kumaşında cayma ve değişim yapılmaz.

Çok kolay kirlenmese de düzenli temizlemek lazım

Zebra perdeler gerek kumaşları gerekse biçimleri sebebiyle kolay kolay kirlenmezler. Ancak buna güvenip uzun süre temizlik yapmamak perdenizin üzerinde kalıcı lekeler oluşmasına sebep olabilir. O yüzden 6 ayda bir yapacağınız rutin bir temizlikle hem perdelerinizin ömrünü uzatmış olacaksınız hem de perdeleriniz hep ilk günkü gibi ışıl ışıl olacak.

Temizleme işlemi için perdeyi yerinden çıkarırken maksimum dikkat

Zebra perdeler sert yapıları nedeniyle normal kumaş perdeler gibi rahatça eğilip bükülemezler. Temizle işlemine başlamadan önce perdenin kumaşının kırışmamasına dikkat edilmelidir. Perdede oluşacak kırışıklıklar geri dönülemez olabilir. Bu yüzden perdeyi yerinden çıkarırken rulo şeklinde çıkarıp uygun zemine indirdikten sonra açıp temizlemelisiniz.

Uygun zemin hazırlığı

Temizlik için perdenin yerinden çıkarılıp uygun bir zemine serilmesi gerekir. Bunun için evinizde perdenin boyutuna uygun bir zemin olmalı. Hem perdeyi kırıştırmadan temizleyebilmeli hem de siz temizlik esnasında rahatça hareket edebilmelisiniz.

Birinci adım toz alma işlemi

Perdenizi temizlerken önce kuru şekilde tozunu alın. Perde üzerinde birikmiş tozlardan kurtulmazsanız nemli bir bez veya sünger değdiğinde tozlar kalıcı lekelere sebep olabilir. Toz alma işlemi için kuru bir sünger ya da elektrikli süpürge kullanabilirsiniz.

Yıkama 

Öncelikle yanınızda halı şampuanı, leke çıkarıcı, beyaz sabun rendesi ve sıcak su bulundurmanız gerekmektedir.

Ağır kimyasal ürün yerine yukarıdaki saydığımız deterjanları tercih edebilir ve ürüne zarar vermemiş olursunuz. Böylelikle daha az kirlenir ve güzel görünümünü de korur.

Yukarıdaki deterjanları sıcak su ile bir kovada köpürtün. Hepsinden fazla koymak yerine göz kararı ayarlamalarınızı yapın ve iyice köpürtün.

Perdeyi son ayarına kadar açın ve temizlemeye hazır hale getirin.

Yumuşak bir fırça ile perdenizi hazırladığınız su ile perdenizi deforme etmeden temizledikten sonra durulama işleminide aynı şekilde yapın.Perdenizi mekanizma yardımı ile rulosuna geri sarın ve süzülmesini bekleyin.İyice süzülmüş perdenizi yerine asıp sonuna kadar açın.Kesinlikle Perdenizi nemli veya ıslak ruloya sarılı bırakmayın.

Köpükle işinizi bitirdikten sonra durulama işlemine geçmeniz gerekmektedir. Aynı işlemi bir kez de temiz su ile gerçekleştirin.